Top of this document
Go directly to navigation
Go directly to page content

Voorstel tot Gemeentelijke Kunstaankopen 2008 1 English  Nederlands

Deep Screen

Art in Digital Culture

  • 23 jul 2008  –  30 sept 2008
    Stedelijk MuseumStedelijk Museum, Paulus Potterstraat Museumplein, Amsterdam Paulus PotterstraatMuseumpleinAmsterdam, 

Deep Screen – Voorstel voor Gemeentelijke Kunstaankopen 2008 presenteert hedendaagse kunstwerken die sporen van de digitale cultuur in zich dragen. De jury, onder voorzitterschap van gastcurator Andreas Broeckmann, selecteerde 18 kunstenaars uit meer dan 200 inzendingen.

Tijdens de tentoonstelling in Stedelijk Museum CS maakt directeur Gijs van Tuyl een keuze van werk dat wordt aangekocht voor de collectie van het museum.

De toenemende digitalisering van onze cultuur heeft gevolgen voor de kunsten. We maken snapshots met een mobieltje, kiezen met één blik op het scherm digitale foto’s en creëren onze eigen werkelijkheid met behulp van Photoshop en iPhoto. De invloed op de kunst is te zien aan het tijdelijke karakter van de gebruikte beelden, waarbij proces, herhaling en verandering sleutelwoorden zijn.

De inzendingen variëren van schilderijen, tekeningen, fotografie, sculptuur, installatie tot videokunst en generatieve softwarekunst. Hoe divers de media die de kunstenaars hanteren ook zijn, aan alle werken is te zien hoe de beeldvorming en waarneming in het digitale tijdperk verandert.

De officiële opening zal plaatsvinden op donderdag 29 mei om 17h.

Bijdragen 
Reacties