Valie Export korte films en performancefilms
Met inleiding door Export en publieksinterview
E*Cinema presenteert een selectie van het vroege werk van Valie Export: film- en videokunst en opnamen van performances en happenings. In aanwezigheid van Valie Export zelf.
With:
Te zien zijn de korte films Orgasmus (1966/67), Selbstportrait mit Kopf (1966/67), Facing a Family (1971), Hyperbulie (1973) en Syntagma (1983). Van de performancefilms worden Die süsse Nummer. Ein Konsumererlebnis (1969), Adjungierte Dislokationen (1973) en Remote Remote (1973) vertoond.
Export zal de avond zelf inleiden. Na afloop verzorgt curator en publiciste Sylvia Szely een interview met de maker. Szely is auteur van de monografie EXPORT LEXIKON. Chronologie der bewegten Bilder bei VALIE EXPORT (2007). De voertaal is Engels.
Op 13 januari 2009 om 19:15 in het Filmmuseum Vondelpark.
Op 14 januari wordt Export's eerste lange speelfilm, Unsichtbare Gegner (1976) vertoont. Hierin is te zien hoe Anna, een fotografe, zich inbeeldt dat haar lichaam en geest door een buitenaardse macht in bezit zijn genomen. In losse scènes onderzoekt de filmmaker Anna's identiteitsverlies en de schizofrene toestand waarin ze zich bevindt. De film bevat verwijzingen naar Exports eerdere werk - fotografie, film- en videokunst, performances -, die moeiteloos worden verweven met het fictieve verhaal.
Met een inleiding door de filmmaker.
Op 14 januari 2009 om 19:45 in het Filmmuseum Vondelpark.
Het is ook mogelijk een double bill ticket aan te schaffen voor beide avonden. Kijk op de Filmmuseum website voor alle informatie.
-
Unsichtbare Gegner van Valie Export, te zien bij het Filmmuseum op 14 januari 2009.
Contributions
Comments
Willem
Tanja
Paul
Inge