Bovenkant van de pagina
Ga direct naar de navigatie
Ga direct naar de content

39 29 52   English  Nederlands

Uien Feest

Een kwart miljoen uien op Oostenburgereiland. Gratis.

Nederland zit met een groot uienoverschot. Om te voorkomen dat ze rotten of worden weggegooid, heeft Mediamatic een kwart miljoen uien van de Texelse boer Jo Flens gered. In het weekend van 30 maart t/m 1 april kon je onbeperkt gratis uien halen op de VOC-kade.

Uien Feest

Op vrijdag 30 maart werden er een kwart miljoen uien gelost voor Mediamatic Fabriek. Vanaf 18.00 waren er genoeg uien om heel Amsterdam een weekend in hun ui-consumptie te voorzien. Iedereen nam zijn tas, rugzak of bakfiets mee en pakte zoveel gratis uien als ze dragen konden.

Broer van boer showt met trots de uien aan de pers

Broer van boer showt met trots de uien aan de pers

-

Uien lossen op Oosterburgereiland voor het Uien Feest


Drukte op het Uien Feest

Drukte op het Uien Feest

-

Vele mensen kwamen naar de opening van het Uien Feest op Oostenburgereiland.


Gratis uien

Gratis uien

-

Twee meiden laten hun uitgezochte uien zien bij de opening van het Uien Feest.

Over Datum Eetclub

Omdat de oogst wereldwijd goed was, moeten Nederlandse boeren zelfs geld toegeven om van hun uien af te komen. Op 23 maart is de gemiddelde handelswaarde van een ui tussen de 25 en 75 cent per kilo. Wat de boeren niet kwijtraken, wordt verspreid met de mestwagen over het land of rot weg onder de grond. Over Datum Eetclub redt daarom 35.000 kilo uien van de afvalberg. Jaarlijks gaat een derde van het voedsel dat geproduceerd wordt verloren of wordt weggegooid. Dit komt neer op zo'n 1,3 miljard ton per jaar. Over Datum Eetclub reageert op de verspilling van eten en organiseerde al eerder eetclubs waar met marginaal, afgedankt eten lekkere gerechten werden gekookt.

Uienrecepten

Uienrecepten

-

Gratis uien bij het Uien Feest.



Bakfiets

Bakfiets

-

Gratis uien bij het Uien Feest.

Programma

Op vrijdag 30 maart werd het Uien Feest geopend van 18.00 - 20.00 op de VOC-kade. Verschillende koks lieten je vanuit hun mobiele keukens de lekkerste uiengerechten proeven. Je kon genieten van een drankje, culinaire uiengerechten, DJ Aletro en een optreden van Wasted Years of Pumping Iron. Mensen konden meehelpen met uien schillen voor de mobiele koks om daar een heerlijke gratis maaltijd voor terug te krijgen. Op zaterdag en zondag kon je van 13.00 tot 20.00 weer onbeperkt uien komen halen en smullen van de lekkere gerechten van de mobiele koks. Mediamatic Fabriek staat op het Oostenburgereiland in Amsterdam. Ga naar deze pagina voor een routebeschrijving.


Opzoek naar de beste uien

Opzoek naar de beste uien

-

Gratis uien bij de opening van het Uien Feest

De mobiele koks

Vrijdag: Pepi Mensink, Andrea Sossi en Robert Bochove.
Zaterdag: Sascha Landshoff, Tinda van Smoorenburg, Andrea Sossi en Robert Bochove.
Zondag: Mario Alfons, Tinda van Smoorenburg, Andrea Sossi en Robert Bochove.

Uienpizza's

Uienpizza's

-

Gratis uien bij het Uien Feest.


Uien

Uien

-

Gratis uien bij het Uien Feest.


Kindje op de grote uienberg

Kindje op de grote uienberg

-

Helpt haar ouders met het zoeken naar de betere uien op het Uien Feest.

Over Datum Eetclub wordt mogelijk gemaakt door het Ministerie van OCW, de Gemeente Amsterdam en Stadgenoot.

Reacties (29)

Re: Re: Nogmaals bedankt! De uiensoep & chutney zijn top!

Evelyn Austin:
Olaf Janssen:http://www.flickr.com/photos/59633635@N08/7038899365/in/photostream
ha olaf,
ziet er veelbelovend uit! wat is je recept?

Precies dit recept
https://denknerd.org/wiki/Pasta_met_geitenkaas,_gekarameliseerde_rode_ui_en_vijg

Maar dan met rozijnen ipv vijgen

,
20 apr 2012,16:36

Re: Nogmaals bedankt! De uiensoep & chutney zijn top!

Olaf Janssen:
http://www.flickr.com/photos/59633635@N08/7038899365/in/photostream

ha olaf,
ziet er veelbelovend uit! wat is je recept?

,
10 apr 2012,19:02

I can see onion everywhere...

6 apr 2012,10:42

Helaas...

Helaas is het mij niet gelukt om in het weekend te komen. Zijn er nog uien over?

,
3 apr 2012,3:29

Nogmaals bedankt! De uiensoep & chutney zijn top!

,
2 apr 2012,17:09

Bedankt boer Flens en Mediamatic

Beste meneer Flens en mensen van Mediamatic,
Bedankt voor de uien. Ik heb vandaag op de valreep nog een halve tas uien kunnen rapen (genoeg voor mij en mijn vriend). Wat zien ze er goed uit en wat ruiken ze lekker. We gaan ervan smullen!

,
1 apr 2012,22:26

Uitje

We maken er gewoon een leuk uitje van. En als klapstuk om 15.00uur naar de Dam voor aardappelen (https://www.facebook.com/events/397496026928154/).

Waar kunnen de wortelen afgehaald worden?

,
1 apr 2012,13:50

Thanks

Thank you for the onions! And thank you for the Edible Resistance and the Over Datum Eetclub.

http://homeybird.blogspot.com/2012/03/food-and-onions.html

,
31 mrt 2012,17:33

chipotle uien salsa recept

Donna Freedman was ook een van de gastkoks op vrijdag 30 maart, haar recept werd gevraagd door verschillende bezoekers: uien in halvemanen snijden, smorren in een bodempje olijfolie, als ze glazig maar niet bruingebakken zijn bruine- of rietsuiker toevoegen naar smaak, blussen met donker bier en balsamico azijn, op smaak brengen met zout, oregano, piment en chipotles en adobo (gerookte Mexicaanse jalapeno pepers in pikante tomatensaus, verkrijgbaar bij Tjin's toko, hoek 1ste v.d.Helst-Govert Flinck-straat. Zachtjes laten pruttelen en inkoken tot chutneyachtig. Kan ingemaakt worden in schone potten, lang houdbaar. Lekker met maischips met verdunde creme fraîche overheen, of bij ham- of vegaburgers, geitenkaas, paté....

,
31 mrt 2012,15:18

uiensoep

Maak nu uiensoep en bewaar de schillen om later wol mee te verven.

31 mrt 2012,13:11

Heerlijke uien!

De uien zijn voortreffelijk en Nico Dekker is idd niet zo slim als hij denkt ; ). Ik zou zeggen ga erheebn voordat ze op zijn!

http://thehospages.com/pictures/2012-parties/2012-03-30-uienfeest-mediamatic/index.php

,
31 mrt 2012,10:03

Mmmmmmm........

Jo Flens, pannenkoekendag, media, trucagefoto, uien, eind maart, eetfestijn.....april
Ben ik nou zo slim of zijn jullie nou zooooo zzzzzzzzzz..........

,
30 mrt 2012,21:45

Inloophuis makom De Regenboog Groep

Wij zijn een Inloophuis voor dak en thuislozen, waar we dagelijks soep maken en een aantal maal per week een warme maaltijd, Wij komen graag en boloven dat de uien goed besteed worden

Goed Initiatief!
met vriendelijke groet,

Kathleen Denkers

,
30 mrt 2012,17:55

Uien voor iedereen

Deze uien komen voort uit een hele goede oost, zie de uitleg van boer Jo Flens in de reportage die over hem gemaakt is: http://www.rtvnh.nl/achtergronden/programma/895/Straks+in+NH+Diep:+Help,+mijn+schuur+puilt+uit+van+de+uien. Hierin is ook te zien dat er al een grote lading van 30 ton van zijn uien naar de voedselbank Amsterdam is gegaan een paar weken geleden (deel 3 van de reportage). Om ervoor te zorgen dat zijn laatste uien niet worden weggegooid mag iedereen - of je nou wel of niet dakloos bent - dit weekend de uien gratis komen halen.

,
30 mrt 2012,15:20

niks mis mee toch

Niks mis mee - al die biologische freaks moeten is lekker een maand op hun ongezonde nest blijven liggen -:)

,
30 mrt 2012,12:48

goh lekker helemaal hartstikke gratis

het zal toch niet weer een 1 april grap zijn....toch

,
30 mrt 2012,9:19

SCHANDE! / SHAME ON YOU, MEDIAMATIC!

Foute boel!
Foute boer!
Foute consument!
En vooral,
Foute voedselsysteem!

Mediamatic slaat de plank volledig mis met deze mediaspectakel. Wat handig dat de VOEDSELBANK op korte afstand is: Oostenburgermiddenstraat 150

De oplossing(en)?
Eerlijke boeren direct een eerlijke prijs betalen voor hun goeie biologische producten die bedoeld zijn voor de regionale/locale verkoop.
Mediamatic, hier hoort jou boer niet bij.

Producten kopen bij boerenmarkten is er maar een van de vele manieren om direct contact te hebben met een boer.
Producten kopen dmv voedsel inkoop collectieven zoals VOKOMOKUM.NL bieden ook een mogelijkheid voor eerlijke inkoop op fatsoenlijke prijzen.

Betreft voedsel inkoop collectief VOKOMOKUM.NL, heeft 'onze uien boer' van Dam geen enkele probleem met overschotten. Hij kent zijn klanten en weet (enigzins) van te voren wat zijn klanten van hem gaan inkopen. Daar zorgen wij voor als voedsel collectief. Het is belangrijk voor ons om deel te nemen aan GEZONDE ECONOMIEËN.

Overschot komt omdat onheuse boeren deelnemen aan onheuse economieën.
Leeghofdige consumenten die uit zijn op kilo-knallers in supermarkten (en blijkbaar tegenwoordig in culturele instellingen) maken het probleem alleen maar erger.

HIERONDER de telefoon nummers van de hoofdkantoor van de Voedselbank Amsterdam die terecht voortdurend klaagt over voedsel te kort.
Voedselbank Hoofdvestiging Amsterdam
Telefoon (020) 638 44 77

SCHAAM JE DOOD, MEDIAMATIC en ook allen die zaterdag gaan graaien. Ik ga een LEGER daklozen op je afsturen.

,
30 mrt 2012,8:54

DRKK ZNDG

Dat wordt een drukke zondag! Eerst uien laden en daarna piepers op de Dam want Hero Stam meldt mij hetvolgende:
Boer Krispijn uit Flevoland heeft dit jaar een prachtige oogst gehad: zijn schuren liggen vol. Nu geven zijn afnemers niet thuis, en zit hij met 500 ton aardappels die geen cent opbrengen. Wat een verspilling! Het ergste is nog dat nu al de eerste aardappelen uit het buitenland in de winkels liggen. Te zot voor woorden.
Omdat hij toch niks krijgt voor zijn aardappelen, kan-ie ze net zo goed gratis weggeven. Op 1 april om 15:00 uur dumpen we een ton aardappelen op de Dam in Amsterdam. Kom ze maar halen!
Wie heeft er nog winterpeen te geef? Dan organiseer ik zondag om 18.00 uur een antivoedselverspillings hutspotdiner aan de Bosbaan in Amsterdam. Gratis voor iedereen op vertoon van het ZTRDG logo.

,
29 mrt 2012,23:42

kuipje uien

Ik kom zondag om een uurtje of elf om een speciekuipje uien mede te nemen naar Schoorl, N-H

,
29 mrt 2012,19:36
,
29 mrt 2012,14:12

Ik kom zeker!

Bedankt voor de uitnodiging!

,
29 mrt 2012,13:55

samen winden laten.

brilliant.

,
29 mrt 2012,13:33

uien

dag, ik kom graag halen. :-)

,
29 mrt 2012,12:23

Leuk

Samen 1 april vieren! ;-)

,
29 mrt 2012,11:21

huilie-huilie

wij komen heerlijk samen huilie-huilie doen!

,
29 mrt 2012,11:06

Dat wordt een feest ...

... om te janken!

Succes en groeten,

Ed Veltrop
KRACHTTAAL!
concept & copy

,
27 mrt 2012,23:21

Uienfeest

is in het Nederlands gewoon één woord hoor.

,
27 mrt 2012,17:45
Reacties (29)